Bierzemy udział

Opublikowano: piątek, 24, marzec 2017 08:27
Adam Kultys

Serdecznie zapraszamy rodziców z pociechami już w najbliższą niedzielę w okolice Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie. Łatwo będzie można nas znaleźć, nasza brama startowa będzie widoczna. Dla dzieci przygotowano specjalny bieg z atrakcjami zapraszamy. 26.03.2017 już od 10:30 uruchamiamy zapisy!!!

Opublikowano: niedziela, 19, luty 2017 14:10
Adam Kultys

Jeszcze kilka godzin wcześniej wszyscy bawiliśmy się na "II Balu Karnawałowym" z grupą biegową Cidry Lotajom i Nordic Walking w Radzionkowie w restauracji „u Letochów”. Zabawa w granie przyjaciół i gości w osobie Pana Gabriela Tobora Burmistrza Radzionkowa oraz Pana Edwarda Dudka Pierwszego Polaka który przebiegł Grecki SPARTATHLON i w klasyfikacji generalnej zajął 4 miejsce.

Pan Edward Dudek zdobył także Puchary Europy w Super Maratonach: Japonia Maraton Pokoju Hiroszima - Nagasaki 460 km., 3 krotny zwycięzca Boguszowskiej 100. Zwycięzca wszystkich największych biegów narciarskich w Polsce (Piasty, Gwarki, Jaćwingów itd.) Były reprezentant Polski w biegach narciarskich. 2 krotnie drugi w Maratonie Piastów. Podczas zabawy zostały wręczone nagrody dla koleżanek i kolegów, którzy w roku 2016 brali udział w rywalizacja Cidry lotajom - "Aktywnie w 2016". W grupie kobiet najlepsze zawodniczki to: Ania Frej – trzecie miejsce, Ania Kandora – drugie miejsce i Danusia Górecka – I miejsce w grupie mężczyzn trzecie miejsce zajął Piotrek Maryniak, drugie miejsce Grzegorz Szeremeta i I miejsce Rafał Wachla, gratulujemy wszystkim wytrwałości.

Czytaj więcej: II Bal Karnawałowy z grupą biegową Cidry Lotajom i Nordic Walking w Radzionkowie 

Opublikowano: piątek, 17, luty 2017 06:51
Grzegorz Szeremeta

Mija 16.02.2017 rok, dzień ciężkiej pracy ale i dzień pamięci. Pamięci poświęconej Deportowanym Górnoślązakom do ZSRR w 1945 roku. W drugą rocznicę istnienia muzeum Ich pamięci odbył się II Bieg na starcie którego stanęło ponad 200 osób. Bieg ulicami Radzionkowa zainicjowany złożeniem kwiatów i zapaleniem znicza ku pamięci oraz uczczony minutą ciszy. Pamiętamy!!!

Czytaj więcej: II Bieg Pamięci Deportowanych Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku

Opublikowano: niedziela, 05, luty 2017 15:11
Henryk Huzarewicz

Na Zaproszenie Anny Lipińskiej i Henia Huzarewicza w dniu 05.02.2017r. do Radzionkowa przyjechał Edward Dudek pierwszy Polaka, który ukończył Spartathlon. Ania i Heniu zaprosili wszystkich zainteresowanych na spotkaniem na Księżą Górę, które to odbyło się o 9.30. a następnie udali się na kawę do Barcelony.


Bardzo dziękujemy Anii i Heniowi za zaproszenie Edwarda.